BIENTINI Hakkında
YAŞAM
 
KADIN VE ERKEKLERE SAYGI

BIENTINI, İyimserlik ve zarafetle, ekosistemini oluşturan insanlara saygı duymaya söz veriyor.

10 SEKTÖR, 10.000 KİŞİ (Etki)

BIENTINI, Dünya çapında 40’tan fazla milletten olışan çeşitliliğe sahip bir markadır. İnsan kaynakları politikasının bir parçası olarak, marka, becerilerini ve performansını arttırmaya çalışmaktadır.

RAKAMLARLA BIENTINI (DOLAYLI) ÇALIŞANLARI (2019)
67%
 
Kadın
33%
 
Erkek
* cinsiyete göre dağılım
61%
 
PERAKENDE
34%
 
OPERASYON
5%
 
MERKEZ OFİS
*rollere göre dağılım

> 61 yaş

84
29

51 < 61 yaş

700
243

41 < 50 yaş

1116
344

31 < 40 yaş

1552
673

26 < 30 yaş

750
363

< 26 yaş

1111
937

Kadın

Erkek

*yaşa göre dağılım
 
 • 21%
  America
 • 25%
  France
 • 33%
  EMEA (France excluded)
 • 21%
  Asia

**coğrafi dağılım

ORTAKLARIMIZIN GELİŞİMİNİ DESTEKLEMEK

Ticari faaliyetlerin ve ekiplerin çeşitliliğine bakılmaksızın, SAHRA tarafından uygulanan eğitimlerin hepsi aynı amaca hizmet eder: Şirketin genel stratejisinin gerekliliklerini yerine getirirken iş ortaklarının kişisel gelişimine ve becerilerine katkıda bulunmak.

SAHRA'NIN ENDÜSTRİYEL UZMANLIĞININ KORUNMASI VE AKTARILMASI

SAHRA’nın özgünlüğü, üretim tekniklerinin mükemmel kontrolüne dayanmaktadır. Bu uzmanlığın korunması ve aktarılması, marka için önemli bir meydan okumayı temsil etmektedir. 2011 yılında, bu nadir becerilerin belirlenmesi ve aktarılması; gelecekteki yeteneklerin kullanılabilirliğinin sağlanması için stratejik bir plan başlatılmıştır.

Perakende akademisi mağazalarda mükemmelliğe katkıda bulunuyor

Markanın gerçek elçileri olarak, satış görevlileri belirli bir satış eğitim programından faydalanır: perakende akademisi. 2014 yılındaki lansmanından bu yana, 40 dahili eğitmen ağı ile perakende akademisine rapor veren 15 ülkede 5,230 perakende çalışanı eğitildi.

5230 çalışanPerakande Akademisi’nde eğitim aldı

 
İNSAN HAKLARINA SAYGILI

BIENTINI tarafından savunulan zarafetin değerleri, BIENTINI ürünlerinin üretimine de yansıtılmıştır. BIENTINI, ürünlerini üreten işçilerin çalışma koşullarına büyük önem vermektedir. Davranış kurallarının temel şartlarının anlaşılmasının ve yerine getirilmesinin sağlanması amacıyla, dünyadaki lokasyonlarına bakılmaksızın, BIENTINI üretim tesislerinde sosyal ve çevresel denetimler gerçekleştirilmektedir.

"Başardığım her şeyin aktif iş birliği ve dostça anlaşmalara dayanarak gerçekleştiğinin farkındayım"

 
16 Dil

BIENTINI İş Ahlakı Tüzüğü, 16 dilde mevcuttur ve markanın tüm endüstriyel ortakları ve tedarikçileri tarafından imzalanmalıdır.

Tedarikçilerin%100'ü

BIENTINI’un tüm tedarikçilerinin, İş Ahlakı Tüzüğü’nü imzalaması gerekmektedir.

200'ün üzerinde denetleme

2011 yılından bu yana, tedarikçilerimize 200'den fazla sosyal ve çevresel denetim gerçekleştirilmiştir.

 
Yüksek kalite, sosyal ve çevresel standartlar

BIENTINI, kalitesiyle ünlü koleksiyonlarının geliştirmesini sağlayan, dünya çapında bir dizi üretim tesisine sahiptir. Prêt-à- porter koleksiyonlarının%15'i halen markanın kendi üretim tesislerinde üretilmektedir. Tüm BIENTINI ürünleri, dünyanın neresinde olduklarına bakılmaksızın, markanın yüksek kalite, sosyal ve çevresel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için seçilen fabrikalarda üretilmektedir.

 • Kalite
 • Sosyal
 • Çevre
 
BIENTINI, UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT’I DESTEKLİYOR

BIENTINI, 2012 yılında, kendi etki alanı içinde insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele ile ilgili evrensel olarak kabul edilmiş 10 ilkeye saygı duymayı ve bunu teşvik etmeyi taahhüt etmiştir.

BIENTINI, GSCP ÜYESİ

BIENTINI, Küresel Sosyal Uyum Programı (GSCP) üyesidir. Bu program, giyim ve ayakkabı üretiminde yüksek etik uygulamaları savunmak ve teşvik etmek için aynı arzuyla birleştirilen önde gelen global markaları bir araya getirmektedir.